»

سپتیک تانک پلی اتیلن

 

مشتریان و خریداران سپتیک تانک پلی اتیلن توجه نمایید مخزن سپتیک تانک بهمراه اگوی شهری قابل بهره برداری میباشد لذا قبل از خرید مطمعن گردید شما قابلیت اتصال به این شبکه فاضلاب را دارا هستید .ماکسیمم max مسافت از سپتیک تانک پلی اتیلن تا اگوی شهری قابل محاسبه میباشد .

 

مکانیزم عملکرد سپتیک تانکهای تولیدی گروه صنعتی cooling-towers.ir
ابتدا فاضلاب از طریق لوله ورودی وارد بخش اول سپتیک تانک می شود. این بخش که توسط یک دیواره جدا کننده از بخش دوم مخزن جدا شده است، حجمی معادل دو سوم از کل حجم سپتیک تانک را شامل می شود. با ورود فاضلاب به این بخش، مواد معلق و ذرات خارجی به سبب وزن بیشتر خود به سمت پایین حرکت کرده و در کف مخزن ته نشین می شوند. روغن و چربی ها نیز به دلیل اینکه دارای وزن مخصوص کمتری نسبت به فاضلاب هستند، به سمت بالا حرکت نموده و بر روی سطح شناور می گردند.
حداقل زمان ماند در سپتیک تانک باید به گونه ای باشد که باعث حذف 70 تا 80 درصد مواد جامد معلق از جریان فاضلاب گردد. این زمان معمولا 24 ساعت می باشد که در نتیجه آن منجر به کاهش50 درصد در BOD 5 فاضلاب می گردد.
تجمع مواد ته نشین شده در کف مخزن باعث ایجاد توده ای از لجن شده و میکروارگانیسم ها و باکتری ها در آن تکثیر یافته و رشد می کنند. واکنش های بیولوژیکی که در جریان تکثیر و رشد آنها اتفاق می افتد باعث می شود که مواد آلی آلاینده تجزیه شده و فاضلاب تصفیه گردد. انجام این واکنش ها همچنین سبب تبدیل حجم قابل توجهی از لجن به بیوگاز و کاهش حجم لجن می شود. بیوگاز تولید شده که عمدتاً متان است، از طریق لوله خروج بیوگاز از سپتیک تانک خارج می گردد. در ادامه، پساب بخش اول با عبور از مسیر ارتباطی تعبیه شده در دیواره جداکننده وارد بخش دوم سپتیک تانک می شود. در این بخش ذرات بسیار ریز چربی و روغن که در فاضلاب باقی مانده باشد، بر روی سطح شناور می گردد. در نهایت پساب زلال شده از طریق لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می شود.

 

گروه ایران کولینگ با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت پلی اتیلن – صنعت تولید سپتیک تانک پلی اتیلن در کشور روز به روز در حال پیشرفت میباشد . ما به عنوان یکی از قدیمیترین سایت های حوزه سپتیک تانک پلی اتیلن و تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال امروز قادریم در کلیه زمینه های راه اندازی و تولید سپتیک تانک پلی اتیلن , سپتیک تانک فاضلاب مشاور فنی شما باشیم  . امیداوریم اطلاعات فنی ارایه شده در وب سایت پاسخگوی مشکلات شما در مورد خرید سپتیک تانک پلی اتیلن باشد . سپتیک تانک پلی اتیلن اسپیرال این شرکت بر حسب اندازه و ضخامت در تیپ های 1 و 2 که به ترتیب شامل 10 و 15 سانتی متر 12cm , 10cm و تحمل فشار در یک اینچ به مقدار 5 bar را داراست . استاندارد های این حوزه شامل DIN , ISO  می باشد .

ساخت سپتیک تانک های core tube , core less tube کور تیوب و کورلس تیوب از ویژگی های خط تولید این شرکت میباشد . این ویژگی ها در ساختار سپتیک تانک بسیار حایز اهمیت میباشد .

 

نحوه خرید سپتیک تانک پلی اتیلن ؛ قیمت سپتیک تانک پلی اتیلن ؛ نصب سپتیک تانک پلی اتیلن و غیره … نکاتی هست که شما را پای اینترنت کشانده و ما به لحاظ تجربه در این صنعت مشاور شما خواهیم بود . این مشاوره کاملا رایگان میباشد .

 

سپتیک تانک پلی اتیلن

این مخزن پلی اتیلن تقویت شده با فولاد یا با پلی اتیلن ml60 فشرده توانایی تحمل 2 نیوتون فشار را دارد . این مخزن به فرایند پیش تصفیه فاضلاب کمک میکند . بدین صورت که فاضلاب را رقیق کرده و جامدات فاضلاب را به لجن فعال و یا لجن مرده تبدیل می نماید . این لجن مدتی بعد توسط باکتری های موجود در خود سپتیک تانک پلی اتیلن خورده شده و مایعی رقیق و راونی را تولید می کند مایع خروجی از سپتیک خارج و در اگوی فاضلاب شهری جاری میگردد . جهت محافظت و افزایش عمر لوله کاروگیت ها و اگوی شهری استفاده از رقیق کننده فاضلاب یعنی سپتیک تانک پلی اتیلن امری حیاتی میباشد .

 

عملکرد سپتیک تانک پلی اتیلن

با ورود فاضلاب به سپتیک تانک پلی اتیلن این فاضلاب ته نشین شده و مدتی آرام در سپتیک تانک پلی اتیلن باقی می ماند . در این مدت در داخل مخزن سپتیک تانک باکتری های گرم منفی و میکروارگانیسم های موجود فاضلاب شروع به فعالیت می کنند . داخل سپتیک به نحوی طراحی شده تا اکسیژن در کمترین حد باشد ! محیط آرام و بدون نور باعث آغاز فعالیت بی هوازی باکتری های (بی هوازی) میگردد . بعد از مدتی تعداد باکتری ها زیاد شده و باکتری ها به دنبال منبع انرژی شروع به حل کردن و خوردن جامدات فاضلاب می نمایند . سپس جامدات فاضلاب به نحوه چشم گیری کاهش و تعداد باکتری ها بسیار زیاد می گردند . این باکتری ها برای تهییه منبع انرژی جدید به باکتری های ضعیف تر حمله و آنها را از بین می برند به عبارتی در درون سپتیک تانک پلی اتیلن خودخوری باکتریایی صورت می پذیرد . این عمل باعث تولید مایعی سبز از فاضلاب می گردد که حاصل کشته شدن میلیاردها باکتری هست . کار سپتیک تمام شده است آب رقیق شده از وافل (جداره جدا کننده داخل سپتیک تانک ) سر ریز شده و وارد بخش دوم سپتیک تانک میگردد . در این بخش مواد ابکی شروع به خروج از فلنچ خروجی میکنند . این فلنج ها در مکان یک سوم انتهایی از سپتیک قرار دارند تا بیشترین کارایی را داشه باشند .

 

 

محل نصب سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن عمدتا در خاک دفن می گردد بعضی از شرکت ها با نازک کردن جداره قیمت سپتیک تانک را پایین می آورند یا به اصطلاح کورلس تیوب یا اسپریرال می کنند که هیچ فایده ای جز شکننده شدن سپتیک تانک پلی اتیلن نمی کنند . اصالتا و طبق استاندارد های جهانی سپتیک تانک پلی اتیلن باید در زمین دفن شده و حداقل امکان روی زمین دفن شده تردد ماشین آلات سنگین صورت نپذیرد در حالی که ما توصیه می کنیم سپتیک تانک به نحوی ساخته شود که در هر دو مکان قابیلت پیاده سازی داشته باشد . هرچند با ایجاد اتاقچه محافظتی .

 

محاسبه ظرفیت سپتیک تانک پلی اتیلن

محاسبات سپتیک تانک

برای محاسبه ظرفیت یا حجم سپتیک تانک پلی اتیلن اطلاع از مقدار فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز در ساختمان ضروری است. حجم سپتیک تانک بر حسب مقدار فاضلاب خارج شده در آن متفاوت و بشرح زیر میباشد :

 

 1. اگر حجم فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز تا ۲ متر مکعب باشد، حجم تانک ۳ متر مکعب منظور می شود.
 2. اگر حجم فاضلاب ۲ تا ۶ متر مکعب باشد، حجم تانک ۱٫۵ برابر حجم فاضلاب محاسبه می گردد.
 3. اگر حجم فاضلاب ۶ تا ۶۰متر مکعب باشد حداقل حجم تانک مطابق رابطه زیر بدست می آید.

V=4510+0.78Q       کیو(Q) معادل مقدار فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز        the v parameter معادل است با حداقل حجم سپتیک تانک

 

مزایای که سپتیک تانک پلی اتیلن در شبکه فاضلاب دارد :

 1. حفظ و نگهداری بدنه لوله ها و اتصالات از روغن های معلق و چسبنده FOG فاضلاب
 2. روان سازی و زلال سازی فاضلاب و محافظ از خش و  خوردگی در بدنه تاسیسات انتقال فاضلابی
 3. حفظ شبکه اگوی شهری از رشد جلبک های هوازی و جلبک های مسدود کننده لوله های کاروگیت در اگو شهر
 4. سپتیک تانک پلی اتیلن به طور متوسط عمر شبکه فاضلاب را تا 30 برابر افزایش می دهد .

 

لیست آخرین پروژه های انجام شده :

 • سپتیک تانک پلی اتیلن – 20 متر مکعب – تعداد 4 دستگاه ( تهران – جهت نصب در یک بیمارستان خصوصی  )
 • سپتیک تانک پلی اتیلن اسپیرال 10 متر مکعب – 1 دستگاه  ( تهران – آپارتمان های مسکونی گل – شهرک غرب )
 • سپتیک تانک بتنی – 25 متر مکعب 2 دستگاه ( اصفهان – مسکن مهر )
 • سپتیک تانک – به ظرفیت 22 متر مکعب – با تحمل بار ترافیکی ( شیراز – مجتمع تجاری اداری شیراز )

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری

 • Facebook
 • Twitter
 • Myspace
 • Google Buzz
 • Reddit
 • Stumnleupon
 • Delicious
 • Digg
 • Technorati